لوگو دکتر فرشته عباسلو
Search
Close this search box.
جوانسازی واژن

جوانسازی واژن در کرمان

جوانسازی واژن به فرآیندی اطلاق می‌شود که طی آن ظاهر و عیوب واژن برطرف می‌شود. دلایل مختلفی از زایمان گرفته تا افزایش سن و ژنتیک باعث می‌شوند که واژن یک فرد به مرور زمان حالت ارتجاعی و جوان خود را از دست بدهد. خوشبختانه با پیشرفت علم، روش‌هایی به وجود آمده‌اند که می‌توانند این مشکلات را از بین ببرند.

روش‌هایی مثل لفتینگ واژن، تزریق ژل و فیلر، تزریق چربی و روش لیزر متداول‌ترین روش‌ها جهت جوان کردن واژن هستند. این جراحی‌ها مزایای زیادی به همراه دارند و هر یک نتایج خوبی را نیز ایجاد می‌کنند‌. افراد با شرایطی که دارند می‌توانند بهترین کاندید عمل زیبایی واژن و جوانسازی آن باشند. آن‌ها زیر نظر یک پزشک ماهر قادر به جراحی یا لیزر کردن واژن خود خواهند بود. در ادامه در این باره صحبت خواهیم کرد.

جوانسازی واژن در کرمان

بیشتر بدانید: جراحی زیبایی واژن در کرمان

راه‌های مناسب برای زیبایی و جوانسازی واژن

از آنجایی که واژن یک خانم از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است، از طرفی دیگر انتظارات افراد از عمل زیبایی واژن متفاوت است، روش‌های مختلفی ایجاد شده‌اند که با آن‌ها می‌توان به جوان کردن واژن پرداخت. این روش‌ها در ادامه نام برده شده‌اند:

 • عمل لابیاپلاستی
 • جراحی ولووپلاستی
 • عمل هودوپلاستی
 • عمل واژینوپلاستی
 • عمل مونسپلاستی
 • عمل پرینوپلاستی
 • عمل ماژوروپلتستی
 • تزریق به واژن
 • تزریق چربی به واژن
 • تزریق فیلر به واژن
 • جوان کردن واژن با روش‌های لیزری

مزیت‌های جوانسازی واژن

روش‌های مختلف جوانسازی فرج مزایای زیر را ایجاد خواهند کرد:

 • افزایش کیفیت روابط جنسی
 • کاهش درد در نزدیکی
 • کاهش سفتی واژن
 • از بین بردن بی اختیاری یا نشت ادرار
 • افزایش احساس در ناحیه اعصاب واژن
 • بهبود ظاهر واژن
 • از بین بردن شل شدگی و افتادگی عضلات فرج
 • افزایش اعتماد به نفس

شیوه‌های جوانسازی واژن

در کل جوانی واژن به دو شیوه جراحی و شیوه غیر جراحی انجام می‌شود. پزشکان برای جراحی از داروهای بیهوشی و برای عمل غیر جراحی از داروهای بی حس کننده موضعی استفاده می‌کنند. مهم‌ترین روش‌ها برای انجام جراحی جوان کردن واژن در ادامه بیان شده‌اند:

عمل لابیاپلاستی: این جراحی فرآیندی است که به ایجاد تغییرات در لابیا ماژور و لابیا مینور می‌پردازد. معمولا بزرگ بودن یا کوچک بودن لابیا را با این روش برطرف می‌کنند.

واژینوپلاستی: پس از زایمان و افزایش سن اغلب خانم‌ها با شل شدن واژن و کانال آن مواجه خواهند شد. واژینوپلاستی روشی دیگر برای جوانسازی واژن به شمار می‌آید که منجر به تنگ شدن کانال واژن می‌شود‌ این جراحی افزایش کیفیت روابط جنسی را به دنبال دارد.

هودوپلاستی: این جراحی به جهت از بین بردن بافت‌های اضافی کلیتوریس کاربرد دارد.

مونسپلاستی: با استفاده از عمل مونسپلاستی می‌توان چربی‌های اضافه‌ای که در استخوان واژن وجود دارند را به راحتی از بین برد. برای ایجاد تغییرات ظاهر و افزایش احساس در ناحیه واژن این جراحی کاربرد دارد.

پرینوپلاستی: اگر پارگی پرینه یا مشکلاتی در بافت بین واژن و مقعد ایجاد شده باشد، با کمک روش پرینوپلاستی آن را برطرف می‌کنند.

ولوپلاستی: این جراحی قسمت تناسلی خارجی را تحت تاثیر قرار داده و شکل آن را تغییر می‌دهد.

در کنار روش‌های جراحی، روش‌های غیر جراحی جوانسازی ناحیه تناسلی نیز می‌توانند در این ناحیه تغییراتی را ایجاد کنند. افرادی که به هر دلیلی متقاضی جراحی نیستند، با امتحان این روش‌ها نتایج خوبی را دریافت خواهند کرد. این روش‌ها بدون سوزن یا بدون برشکاری انجام خواهند شد.

تزریق فیلر و ژل: یکی از متداول‌ترین روش‌های غیر جراحی برای حجم دهی به واژن، روش تزریق ژل و فیلر است. با انجام این روش چین و چروک‌های واژن به کل از بین خواهند رفت. همچنین تغییراتی در حجم لابیا ایجاد شده و در آخر ظاهر لابیا بهبود پیدا می‌کند.

درمان با لیزر CO2: روش کم تهاجم دیگری که برای از بین بردن مشکلات واژن کاربرد دارد، روش لیزر است. در روش لیزر اشعه‌های لیزر با برخورد با بافت‌های واژن، باعث افزایش سفتی پوست واژن می‌شوند و تولید کلاژن در این ناحیه را بیشتر می‌کنند. با تولید کلاژن، چین و چروک واژن از بین رفته و زیبایی آن نیز بیشتر از قبل می‌شود.

دوران نقاهت جوانسازی واژن

مسلما زمانی که شما جوانسازی واژن را چه به روش جراحی چه به روش غیر جراحی انجام می‌دهید، باید منتظر درد و تورم باشید. در دوران نقاهت این عمل همانند هر عمل دیگری ممکن است عوارضی مثل درد و ناراحتی ایجاد شوند. این عوارض با دارو و کمپرس یخ یا حتی استراحت کردن از بین می‌روند‌.

در طول دوران نقاهت بعد از این عمل‌ها خانم‌ها باید به اندازه کافی استراحت داشته باشند، طرز صحیح خوابیدن را بدانند، از آمیزش خودداری کنند و فغالیت‌های سنگین را دست کم تا بهبودی کامل به تعویق بیندازند. همچنین رانندگی کردن یا اسب سواری و مصرف الکل و دخانیات در این دوران ممنوعیت دارد. بیماران با توجه به نکات مراقبتی دوران نقاهت جوانسازی فرج که از سوی پزشک ارائه می‌شوند، می‌توانند به خوبی عمل را پشت سر بگذارند.

جوانسازی واژن برای چه کسانی مناسب است؟

جوانسازی ناحیه تناسلی برای افراد زیر اقدامی عالی در جهت زیبایی ناحیه تناسلی به شمار می‌آید:

1.    افرادی که به دنبال رفع شل شدگی و چین و چروک پوست واژن هستند.

2.    افرادی که انتظارات واقع بینانه‌ای از نتایج عمل دارند.

3.    افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند.

4.    افرادی که با کاهش اعتماد به نفس جنسی و از دست دادن رضایت در روابط جنسی مواجه شده‌اند.

5.    افرادی که نشت ادرار دارند یا رابطه جنسی دردناک را تجربه کرده‌اند.

6.    افرادی که از جسم سالمی برخوردارند.

تاثیر جوانسازی ناحیه تناسلی خانم‌ها روی میل جنسی چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزایایی که روش جوانسازی واژن با خود به ارمغان می‌آورد، افزایش میل جنسی است. خانم‌هایی که اعتماد به نفس جنسی داشته باشند، میل بیشتری هم برای برقراری رابطه جنسی خواهند داشت. در کنار آن، زمانی که یک خانم حین رابطه جنسی لذت ببرد، مجددا تقاضای این رابطه را خواهد کرد. جراحی‌های جوان کردن واژن یا حتی روش‌های غیر جراحی به راحتی روی اعصاب این ناحیه اثر گذاشته  و در تغییر میزان میل جنسی دخیل هستند.

بهترین سن برای جوانسازی واژن خانم‌ها چه زمانی است؟

نمی‌توان گفت که هر فردی در هر سنی که هست، می‌تواند جوانسازی فرج را انجام دهد. دختران هم قادر هستند که این روش‌ها را امتحان کنند اما پیش از آن باید سن مناسبی داشته باشند. پزشکان بر این باور هستند که شرایط جسمانی خانم‌های ۳۰ ساله تا ۵۵ ساله برای ایجاد تغییرات در واژن کاملا مستعد است. این افراد قادر خواهند بود که نتایجی عالی را از این جراحی دریافت کنند.

دلیل این طبقه بندی این است که خانم‌های مسن و بالای ۵۵ سال دارای افتادگی قابل توجهی در واژن هستند. بنابراین ممکن است یک عمل جراحی به خوبی نتواند حجم زیادی از افتادگی را از بین ببرد. خانم‌های زیر ۳۰ سال هم پوستی ظریف و عالی دارند که بهتر است به آن دست نزنند. پس انجام اقدامات زیبایی اگر در برترین سن انجام شود، ممکن است به خوبی تغییراتی را در ناحیه واژن و حتی در زندگی زناشویی متقاضی ایجاد نماید.

بهترین روش برای جوانسازی ناحیه تناسلی خانم‌ها کدام روش است؟

در پاسخ به این سوال نمی‌توان روش خاصی را در نظر گرفت. چرا که متناسب با شرایط جسمانی یک بیمار، ممکن است یک روش جراحی به خوبی پاسخ دهد و روش دیگر نتایج چندانی نداشته باشد. با این حال، خیلی از متقاضیانی که روش جوانسازی لیزری را امتحان کرده‌اند، از نتایج و رویه عمل کاملا راضی هستند. البته از آنجایی که نتایج لیزر دائمی نیست، ممکن است این روش از سوی برخی از خانم‌ها طرد بشود.

برای انتخاب بهترین روش جوانسازی ناحیه تناسلی بهتر است به سراغ یک جراح ماهر بروید. این جراح با بررسی خصوصیات، ویژگی‌ها، سوابق بیماری و پوست ناحیه تناسلی شما می‌تواند راهکارهایی را در زمینه انتخاب برترین روش جراحی ارائه کند. معمولا افرادی که نتایج دائمی جوان کردن واژن را جویا هستند، می‌توانند از روش‌هاس جراحی کمک بگیرند.  

مشاهده نتایج جوانسازی واژن

افرادی که جراحی جوانسازی ناحیه تناسلی را انجام می‌دهند، باید به مدت ۶ هفته صبر کنند تا نتایج این جراحی را ببینند. در واقع پس از این که دوران نقاهت بعد از عمل به پایان می‌رسد، نتایج جراحی خود را نشان خواهند داد. بسیاری از خانم‌ها با انجام جراحی‌های زیبایی و جوانسازی فرج می‌توانند از نتایج بلند مدت و دائمی آن‌ها استفاده کنند. در این صورت کیفیت روابط زناشویی آن‌ها ارتقا خواهد یافت.

کلام آخر

جوانسازی واژن یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی خانم‌ها است که به دو صورت جراحی و غیر جراحی انجام می‌شود. تزریق ژل و فیلر، هودوپلاستی، واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و سایر روش‌ها به منظور بهبود و جوان کردن این ناحیه کاربرد دارند. افرادی که از سلامت کامل جسمی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه‌ای در مورد این عمل دارند، کاندیدای خوبی برای این روش‌ها هستند. شما باید زیر نظر یک پزشک بهترین روش جوان کردن واژن را انتخاب کنید. سپس در بهترین سن، به انجام اقدامات جوان کردن واژن بوردازید. انتخاب پزشکی ماهر جهت راهنمایی‌های بیشتر بسیار اهمیت دارد.

سوالات متداول

جراحی جوانسازی فرج چقدر طول می‌کشد؟

پزشکان معمولا در طول یک بازه زمانی ۱ الی ۲ ساعته به انجام عمل جراحی واژن خواهند پرداخت.

عوارض جوانسازی فرج چیست؟

تورم، کبودی، التهاب، درد و ناراحتی، خونریزی، نامتقارن بودن واژن و نارضایتی از نتایج عمل جوان کردن واژن می‌توانند عوارض این جراحی‌ها باشند.

هزینه جوانسازی واژن با لیزر چقدر است؟

با این که هزینه لیزر کردن واژن برای جوانسازی کمتر از هزینه جراحی است، اما این هزینه‌ها با توجه به عوامل مختلف تعیین می‌شوند. پس ثابت نیستند. ‌نوع لیزر، دستمزد پزشک، خدمات مرکز درمان و مواردی از این قبیل در تعیین هزینه نقش دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط