لوگو دکتر فرشته عباسلو
Search
Close this search box.
عمل لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان

جراحی لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان

جراحی لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان توسط متخصص زنان انجام می شود. در صورتی که فیبروم ها رشد گسترده ای در عضله های رحم داشته باشند، شرایط را برای بیمار سخت تر می کند. به این ترتیب می بایست بیمار مورد جراحی قرار گیرد و بهترین روش برای برداشتن فیبروم لاپاراسکوپی است. دکتر فرشته عباسلو بهترین متخصص زنان در کرمان است که این جراحی را به صورت تخصصی انجام می دهد. با تجربه بالایی که دکتر عباسلو در این زمینه دارد، می توان انتظار داشتن بهترین تجربه عمل برای بیمار را داشت. در این مقاله قصد داریم از تجربیات خانم دکتر فرشته عباسلو بهترین متخصص زنان در کرمان بهره بگیریم و این جراحی بیشتر شرح دهیم.

جراحی لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان

لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان توسط چه کسی انجام می شود؟

لاپاراسکوپی فیبروم رحم کرمان توسط متخصص زنان انجام می شود. علت انتخاب متخصص زنان برای این کار این است که متخصص زنان تسلط کاملی نسبت به مسائل زنان و نازایی دارد. به این ترتیب به خوبی می داند که باید جراحی را چگونه انجام دهد تا بیمار بتواند برای باروری پس از عمل اقدام کند.

اتفاقات پشت پرده لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان

با توجه به اینکه بسیاری از خانم های جوان و دختران نیز درگیر این مشکل هستند، به همین دلیل متخصص و جراح زنان تمام تلاش خود را برای حفظ تخمدان و شرایط باروری بیمار بکار می گیرد. جراحان عمومی هم این جراحی را انجام می دهند اما آنها هیچ دانشی نسبت به باروری و نازایی ندارند. 

لاپاراسکوپی فیبروم رحم در کرمان چگونه انجام می شود؟

لاپاراسکوپی فیبروم رحم در کرمان و هر نقطه از ایران به یک روش انجام می شود. مهمترین نکته در داشتن تجربه خوب از عمل این است که با انتخاب بهترین متخصص زنان در کرمان امکان پذیر است. علت انتخاب این سبک برای عمل فیبروم رحم نیز میزان برش های کمتر و عوارض کمتر بعد از عمل است. 

بیمار در وهله اول تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد و سپس وارد پروسه جراحی می شود. در این جراحی برش های کوچکی روی شکم بیمار ایجاد می شود و با استفاده از ابزار لاپاراسکوپ و دوربین قسمت داخلی شکم بیمار بررسی و تحت عمل قرار می گیرد. 

نحوه انجام جراحی لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان

در این عمل بسته به شرایط بیمار زمان و نحوه انجام جراحی متفاوت خواهد بود. در صورت نیاز به برداشتن رحم به طور کامل، پزشک از روش ترکیبی لاپاراسکوپی هیسترکتومی استفاده می کند. جراح فیبروم ها را در جراحی لاپاراسکوپی به قطعات کوچک تری برش می دهد و در نهایت آنها را از طریق برش های کوچک خارج می کند. 

مزایای جراحی لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان

زمان بهبودی کوتاه تر


مدت زمان مرخص شدن پس از عمل و بهبودی پس از آن کوتاه تر است. از آنجایی که میزان برش های شکمی در این جراحی کوچکتر و کم هستند، بنابراین می توان انتظار داشت که شرایط تحرک پس از عمل بهتر باشد. علاوه بر اینکه شما خیلی زودتر بهبود خواهید یافت.

بهبودی سریع جای زخم کوچکتر 


با انجام لاپاراسکوپی فیبروم کرمان متوجه خواهید شد که جای زخم ها خیلی زود بهبود می یابد و به مرور زمان آثار کمتری از برش ها و زخم ها باقی می ماند. برخلاف روش هیسترکتومی که در آن برش کاملی روی شکم ایجاد می شود و بیمار تا مدتها از ظاهر آن ناراحت و نگران است. در صورت باقی ماند اثر آن می تواند از روش های لیزر برای رفع اثر بخیه و جراحی استفاده کنید.

عفونت کمتر


انجام عمل لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان به شما این امتیاز را می دهد که عوارض کمتری مانند عفونت بعد از عمل را تجربه کنید. جراحی های باز درصد عفونت بالا، چسبندگی و موارد مشابه را برای بیمار به همراه دارند. بر خلاف آن لاپاراسکوپی با میزان برش های کمتر و استفاده از لیزر برای برش ها، این امتیاز را به بیمار می دهد که عفونت و عوارض کمتری را تجربه کند. البته این موضوع به میزان گسترش فیبروم رحم و شرایط عمل هم بستگی دارد.

کاهش درصد لخته شدن خون


از آنجایی که بیمار پس از عمل شرایط تحرک بهتری دارد، بنابراین گردش خون بیمار افزایش می یابد. با افزایش گردش خون در بدن، ریسک ایجاد لخته خود در بدن بیمار کاهش پیدا می کند. 

چه زمانی باید جراحی لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان را انجام دهیم؟

زمانی بیمار برای انجام لاپاراسکوپی فیبروم کرمان اقدام می کند که فیبروم ها رشد کرده اند و دیگر با دارو امکان درمان آنها وجود ندارد. اگر ابعاد فیبروم بیش از 12 سانتی متر باشد، می بایست بیمار تحت جراحی قرار گیرد. هر چقدر زودتر این جراحی انجام شود، امکان حفظ رحم و شرایط باروری برای بیمار بهتر خواهد بود. بسیاری از بیماران با ترس از عمل از برداشتن فیبروم صرف نظر می کنند و از روش های سنتی یا خانگی برای درمان استفاده می کنند. غافل از اینکه این روش ها نمی توانند برای درمان فیبروم کارساز باشند. 

خانم هایی که سن آنها بیش از 50 سال است بهتر است این عمل را انجام ندهند. زیر امکان بروز برخی تغییرات در بدن و بروز مشکلاتی مانند سرطان وجود دارد.

به گفته خانم دکتر فرشته عباسلو با بررسی سابقه پزشکی این بیماران می توان در مورد انجام یا عدم انجام جراحی تصمیم گیری کرد.

سوالات متداول

عمل لاپاراسکوپی فیبروم کرمان را می توان زیر نظر جراح عمومی انجام داد؟

بله اما بهتر است این کار توسط متخصص و جراح زنان انجام شود. همانطور که در این مطلب گفتیم، متخصص زنان است که نسبت به شرایط باروری و نازایی اشراف کامل دارد. 

می توان فیبروم را بدون جراحی درمان کرد؟

فیبروم درمان دارویی ندارد اما داروهایی برای کنترل این مشکل عرضه شده اند. اگر فیبروم در مراحل اولیه باشد می توان با دارو تغییرات هورمونی را کنترل و از پیشرفت فیبروم جلوگیری کرد.

کلام پایانی

جراحی لاپاراسکوپی فیبروم در کرمان یکی از جدیدترین روش های جراحی و درمان فیبروم رحم است. این جراحی توسط متخصص زنان و جراح عمومی انجام می شود. بهترین گزینه برای انجام این جراحی هم متخصص زنان است. چرا که او تخصص زنان دارد و نسبت به مسائل نازایی و باروری دانش متفاوتی دارد. به همین دلیل هنگام جراحی تمام تلاش خود را برای حفظ اجزای باروری بکار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط