لوگو دکتر فرشته عباسلو
Search
Close this search box.
لاپاراسکوپی رحم در کرمان

جراحی لاپاراسکوپی رحم در کرمان

جراحی لاپاراسکوپی رحم در کرمان را زیر نظر کدام متخصص انجام دهیم؟ لاپاراسکوپی رحم چیست و چگونه انجام می شود؟ جراحی لاپاراسکوپی یکی از روش های درمانی است که برای درمان فیبروم، آندومتریوز، چسبندگی لوله های فالوپ، بارداری خارج از رحم و کیست تخمدان استفاده می شود. لاپاراسکوپی از جدیدترین متدهای جراحی است که کمترین میزان اسکار و عوارض را نسبت به سایر جراحی ها دارد. در این مطلب قصد داریم به کمک بهترین متخصص لاپاراسکوپی در کرمان خانم دکتر فرشته عباسلو شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. دکتر فرشته عباسلو متخصص زنان در کرمان هستند که در چندین زمینه از جمله پیشگیری، تشخیص، درمان و زنان و زایمان فعالیت می کنند.

لاپاارسکوپی رحم در کرمان چگونه انجام می شود

لاپاراسکوپی رحم چیست؟

لاپاراسکوپی رحم یکی از جراحی های تقریبا بسته برای تمامی عارضه های مربوط به رحم است. از جمله آنها می توان به آندومتریوز، فیبروم رحم و بارداری خارج از رحم اشاره کرد. این روش درمانی بسیار عوارض کمتری نسبت به سایر جراحی ها دارد. جراحی رحم به روش لاپاراسکوپی بیشتر توسط پزشکان توصیه می شود، چرا که نسبت به روش های جراحی باز عوارض کمتری دارد. زمان بهبودی کوتاه تر این جراحی به بیمار کمک می کند تا بتواند هر چه زودتر به روال عادی زندگی خود بازگردد. جالب ترین نکته در این روش درمانی این است که شما ساعاتی پس از جراحی مرخص خواهید شد و می توانید به خانه خود بروید.

این عمل چگونه انجام می شود؟

در جراحی لاپاراسکوپی رحم، بیمار تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد. سپس جراح یک لوله کوچک به نام کاتتر برای نگهداری ادرار بیمار در نظر می گیرد.

پس از آن متخصص لاپاراسکوپی زنان از یک سوزن کوچک برای پمپاژ دی اکسید کربن به داخل شکم استفاده می کند. با این کار می توان شکم را پر از هوا کرد و راحت تر رحم را جراحی کرد. در واقع گاز دی اکسید کربن کمک می کند دیواره های شکم از ناحیه جراحی دور شوند و آسیب نبینند.

نحوه انجام لاپاراسکوپی رحم در کرمان

حال می توان جراحی را آغاز کرد. جراح روی ناحیه مورد نظر و نزدیک ناف برش های کوچکی ایجاد می کند. سپس ابزار لاپاراسکوپ را وارد شکم می کند. این ابزار به یک مانیتور متصل است و دید خوبی از نواحی داخل شکم به جراح می دهد.

اکنون جراح تمامی قسمت های رحم را بررسی می کند و پس از آن جراحی را شروع می کند. نواحی که می بایست برداشته شوند را برش داده، تخلیه و در نهایت خارج می کند. لاپاراسکوپ به عنوان یک راهنما در این جراحی، متخصص لاپاراسکوپی زنان را راهنمایی می کند.

در نهایت تمامی ابزارها از شکم بیمار خارج می شود، نواحی که برش خورده بودند، بخیه و باند پیچی می شوند. سپس بیمار وارد پروسه ریکاوری می شود.

مرحله نهایی لاپاراسکوپی رحم در کرمان

چه بیمارانی کاندیدانجام این جراحی هستند؟

افرادی کاندید جراحی لاپاراسکوپی رحم هستند که شرایط بسیار وخیمی را سپری می کنند. این بیماران معمولا از مشکلاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم شکایت می کنند:

بزرگ شدن رحم به دلیل آندومتریوز

خونریزی بسیار شدید

قاعدگی دردناک

دردهای لگنی هنگام قاعدگی و رابطه جنسی

مشکل در دفع مدفوع

این مشکلات باعث می شوند سلامتی او به خطر بیفتند، در نتیجه می بایست فوراً زیر نظر متخصص زنان جراحی لاپاراسکوپی را انجام دهد.

لاپاراسکوپی رحم را نزد چه کسی انجام دهیم؟

جراحی لاپاراسکوپی رحم در کرمان، می بایست زیر نظر متخصص لاپاراسکوپی زنان انجام شود. متخصص زنان با گذراندن دوره های تخصصی جراحی لاپاراسکوپی می تواند این جراحی را به صورت تخصصی انجام دهد. جراح عمومی هم می تواند این جراحی را انجام دهد اما متخصص زنان با اشراف داشتن کامل به نواحی مختلف زنانه، بهترین گزینه برای انجام این جراحی هستند. اکثر متخصصین زنان با انجام این جراحی تلاش می کنند شرایط را برای بارداری بعدی بیمار حفظ کنند. دکتر فرشته عباسلو بهترین دکتر لاپاراسکوپی زنان کرمان است.

عکس جای بخیه لاپاراسکوپی رحم در کرمان
عکس جای بخیه لاپاراسکوپی

بهترین مرکز لاپاراسکوپی کرمان

به دنبال مرکز لاپاراسکوپی کرمان برای انجام جراحی لاپاراسکوپی نزد دکتر فرشته عباسلو هستید؟ می پرسید دکتر فرشته عباسلو کدام بیمارستان است؟ دکتر فرشته عباسلو برای انجام این جراحی در کرمان در بیمارستان های سیدالشهدا، راضیه فیروز کرمان و ارجمند فعالیت می کند.

سوالات متداول جراحی لاپاراسکوپی رحم

آیا پس از لاپاراسکوپی رحم می توان برای بارداری اقدام کرد؟


بله در صورتی که رحم و تخمدان بیمار پس از جراحی حفظ شود، امکان بارداری برای بیمار وجود دارد. اگر این موضوع برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، حتماً آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

برای جراحی لاپاراسکوپی باید همراه داشته باشیم؟


بله. پس از جراحی و مرخص شدن از بیمارستان می بایست کسی شما را همراهی کند. بهتر است تا مدتی رانندگی نکنید.

برای لاپاراسکوپی رحم، بیمار به طور کامل بیهوش می شود؟


بله بیمار به طور کامل پیش از جراحی بیهوش می شود و دردی احساس نمی کند.

لاپاراسکوپی رحم چقدر طول می کشد؟


این عمل از 45 الی 120 دقیقه زمان می برد. البته این مدت زمان به میزان عارضه و وخامت اوضاع بیمار بستگی دارد.

چقدر بعد از عمل می توانیم جای بخیه ها را لیزر کنیم؟


از آنجایی که زمان بهبودی جای بخیه ها برای افراد مختلف متفاوت است، بهتر است یکسال به خود زمان بدهید. پس از یکسال حتی ممکن است جای بخیه آنقدر نمانده باشد که نیاز به لیزر داشته باشد.

عمل لاپاراسکوپی فیبروم متفاوت از لاپاراسکوپی رحم است؟


عمل لاپاراسکوپی رحم می تواند شامل لاپاراسکوپی فیبروم یا آندومتریوز باشد. یعنی از عمل لاپاراسکوپی تنها برای جراحی فیبروم استفاده نمی شود.

کلام پایانی در رابطه با جراحی لاپاراسکوپی رحم

لاپاراسکوپی رحم در کرمان و هر نقطه از ایران به منظور برداشتن یک عارضه استفاده می شود. البته در صورتی که چاره ای جز جراحی نباشید، پزشک انجام این جراحی را به شما توصیه می کند. شما می توانید جراحی های دیگر برای درمان بیماری هایی مانند فیبروم و کیست تخمدان یا آندومتریوز انجام دهید و عوارض بیشتری را متحمل شوید. لاپاراسکوپی یکی از جدیدترین متدهای جراحی است که عوارض کمتری دارد و جای بخیه های آن خیلی زود خوب می شود. چرا که بسیار کوچک هستند. شما برای انجام این جراحی می توانید به بهترین جراح لاپاراسکوپی در کرمان خانم دکتر فرشته عباسلو مراجعه کنید. دکتر عباسلو بهترین متخصص زنان در کرمان است که از تجربه، تخصص و مهارت بالایی در تشخیص و درمان برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط