لوگو دکتر فرشته عباسلو
Search
Close this search box.
بهترین درمان آندومتریوز

درمان آندومتریوز ( انواع روش های جراحی و غیر جراحی)

روش های درمان آندومتریوز تا به امروز ارائه شده اند که هر یک متناسب با شرایط بیمار توسط پزشک انتخاب می شوند. پزشکان متخصص زنان و زایمان در جستجوی شناسایی آن هستند تا روش­های درمانی راحت تری را برای بیماران پیدا کنند. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی امروزه روش ­های متعددی برای کنترل و درمان این عارضه معرفی شده اند. هدف اصلی شناسایی بهترین روش برای درمان آندومتریوز و کاهش علائم این بیماری است. جالب است بدانید اندومتریوز گاهی اوقات به خودی خود بهتر می شود و نیازی به پیگیری ندارد. هر چند اگر دیر تشخیص داده شود و یا درمان نشود، ممکن است وضعیت بیمار را حادتر کند. در این مطلب میخواهیم با بهره جستن از تجربیات خانم دکتر فرشته عباسلو بیشتر به این موضوع بپردازیم. دکتر فرشته عباسلو بهترین متخصص زنان در کرمان است که تجربه بالایی در درمان انواع بیماری های زنان دارد.

درمان آندومتریوز چیست؟

انواع روش های درمان آندومتریوز

در درمان آندومتریوز قطعا شدت و ضعف بیماری در بیماران متفاوت است و همین مسئله است که موجب شده متخصصین در صدد یافتن روش­ های کم خطر برای درمان باشند. پزشک ممکن است برای شروع درمان از روش های زیر به ترتیب استفاده کند:

تسکین درد

درمان به کمک دارو

هورمون درمانی

فریز کردن تخمک

حذف بافت اندومتریوز با استفاده از جراحی لاپاراسکوپی

بهبود باروری

کدام روش برای درمان آندومترویز مناسب است؟

با توجه به تمامی روش های درمان بیماری آندومتریوز پیشنهاد متخصصین به درمان دارویی و مصرف مسکن است. پزشک در شرایط حاد روش جراحی را به بیمار معرفی می­ کند. معمولاً از جراحی برای برداشتن یا از بین بردن نواحی بافت اندومتریوز استفاده می شود که می تواند به بهبود علائم کمک کند. در عین هر یک از روش های درمانی می توانند موجب کاهش ذخیره تخمدان شوند. حال با انتخاب روش جراحی نکته مهم در این جا این است که نوع جراحی بیمار بستگی به محل آندومتریوز و میزان آن دارد. روش لاپاراسکوپی کم خطرترین روش درمانی است که بیمار در مدت زمان کمتر جراحی و مرخص می شود. علاوه بر اینکه مدت زمان بهبودی آن نسبت به سایر روش های جراحی خیلی کمتر است.

بیشتر بخوانید: جراحی لاپاراسکوپی رحم در کرمان

چه زمانی برای درمان آندومتریوز به متخصص مراجعه کنیم؟

هنگامی که عادت ماهانه در خانم­ها با خونریزی شدید، سنگین و بسیار دردناک است، باید به پزشک متخصص مراجعه کنند. در بیشتر مواقع دلیل اصلی این علائم بخاطر وجود وضعیت آندومتریوز می­ باشد.

درمان بیماری آندومتریوز و کنترل آن نباید به تعویق بیفتد. چرا که درمان کمک می­کند تا بیماری زودتر کنترل شود، در نهایت بدون نیاز به جراحی با روش ساده مصرف دارو برطرف گردد.

پزشک متخصص زنان و زایمان نیاز می­بیند تا سلامت تخمدان ها، رحم و سایر قسمت های دستگاه تناسلی زنانه را بررسی نماید. بهتر است در صورت مشاهده هرگونه تغییر در چرخه قاعدگی و یا دردهای غیرقابل تحمل به متخصص زنان مراجعه کنید.

دکتر فرشته عباسلو بهترین متخصص زنان در کرمان است که می تواند در درمان این بیماری به شما کمک کند.

تجربه های درمان آندومتریوز

در روش درمان هورمونی پس از مطالعه بر روی تعدادی از مبتلایان به آندومتریوز، دیده شده که هیچ تاثیری بر چسبندگی ندارد. علاوه بر اینکه نمی تواند باروری را بهبود بخشد و عوارض خود را دارد.

در روش درمان آندومتریوز به کمک مصرف دارو و مسکن هایی مانند ایبوپروفن دردهای قاعدگی کنترل شدند. دیده شده که مصرف دارو به مرور این بیماری را در افراد مبتلا کنترل کرده و مانع گسترش آندومتریوز شده است.

سوالات متداول

درمان موفق اندومتریوز چیست؟

بهترین روش درمانی کنترل آن از طریق مراجعه به پزشک و مصرف دارو است.

بهترین نوع جراحی اندومتریوز کدام است؟

عمل لاپاراسکوپی بهترین روش جراحی آن می باشد.

از کجا بدانیم اندومتریوز در چه مرحله ای است؟

میزان درد و علائم این بیماری شدت این عارضه را مشخص می­کند. البته انجام آزمایشاتی که پزشک متخصص تجویز می­کند شدت و ضعف بیماری آندومتریوز را بهتر مشخص خواهد کرد.

چگونه با اندومتریوز تا زمان درمان آن برخورد کنیم و کنار بیاییم؟

مراقب رژیم غذایی خود باشید خوردن غذاهای مناسب می تواند سرعت رشد اندومتریوز را کاهش دهد. همچنین به طور منظم ورزش کنید. سطوح استرس خود را مدیریت کنید. مصرف داروها را جدی بگیرید.

کلام پایانی

بیماری آندومتریوز یک بیماری پنهان و در عین حال مشکل آفرین است، دردهای سنگین دوران سیکل بارداری و نیز خطر عدم باروری را با خود به همراه دارد. خوشبختانه پیشرفت علم پزشکی از پس کنترل آن و نیز روش­های صحیح درمان آن برآمده است. امروزه استفاده از دارو در شرایط ابتدایی این بیماری به کنترل آن کمک می­کند. همچنین در شرایط حاد روش جراحی لاپاراسکوپی یکی از بهترین روش ­های درمان بیماری آندومتریوز در زنان می­ باشد که لازم است در سنین پایین تر صورت پذیرد. در این مطلب هر آنچه می توانست به شما در شناخت روش های درمان و بهترین آنها برای درمان آندومتریوز کمک کند را بیان کردیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مطب دکتر فرشته عباسلو تماس بگیرید و یا مراجعه حضوری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط