لوگو دکتر فرشته عباسلو
Search
Close this search box.
هدف از تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر در کرمان

تنگ کردن واژن با لیزر یکی از جدیدترین روش ها برای رفع گشادی واژن است که امروزه توسط دکتر زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشکلاتی اعم از گشادی واژن می‌تواند به علت تغییرات هورمونی، زایمان، پیری و یا عوامل دیگر، ایجاد شود. تا چندی پیش این روش فقط با استفاده از جراحی تهاجمی قابل انجام بود اما اکنون با استفاده از لیزر برش های ظریفی در عمل تنگی واژن ایجاد می‌گردد که دوران نقاهت را نیز کوتاه تر کرده ست. در این مقاله، به تنگ کردن واژن با لیزر و هر آنچه باید در خصوص آن بدانید اشاره خواهیم کرد.

تنگ کردن واژن با لیزر در کرمان

هدف از تنگ کردن واژن با لیزر چیست ؟

هدف اصلی از تنگ کردن واژن با لیزر، ایجاد تغییرات ظاهری در ناحیه تناسلی زنان است. این روش به عنوان یک فرآیند زیبایی جراحی شناخته می‌شود و به دلیل مواردی مانند افزایش اعتماد به نفس، ارضای جنسی یا حتی رفع مشکلات بهداشتی انجام می‌شود.

بنابراین هدف اصلی انجام جراحی تنگ کردن واژن با لیزر را می توان اصلاح افتادگی با راهکار های کم تهاجمی برای به حداقل رساندن عوارض در نظر گرفت.

کاربردهای لیزر تنگی واژن

کاربرد لیزر در انجام جراحی های تنگی واژن بسیار زیاد است. از اصلی ترین کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·       کاهش خونریزی در حین جراحی

·       ایجاد برش های ظریف و بدون اسکار

·       کنترل عوارض بعد از جراحی با به کارگیری این روش نوین

·       کاهش درد و ناراحتی بعد از عمل

از نظر زیبایی در جای برش ها کاربرد فراوانی دارد.

از لیزر می توان در اکثر جراحی های زیبایی و درمانی مربوط به زنان بهره برد. در واقع باید بدانید که استفاده از لیزر به این معنا نیست که هیچ برشی در جراحی وجود ندارد، بلکه  برش ها توسط لیزر به صورت ظریف انجام خواهد شد.

تنگ کردن واژن با لیزر

بیشتر بدانید: جوانسازی واژن در کرمان

چه کسانی کاندید تنگ کردن واژن با لیزر می باشند؟

تنگ کردن واژن با لیزر برای برخی افراد بسیار مناسب و کاربردی تر از سایر روش های رفع گشادی واژن می‌باشد.

 • کسانی که از ظاهر اندام تناسلی خود احساس نارضایتی دارند
 • زنانی که به دلیل تغییرات در واژن خود به مشکلاتی در روابط جنسی مواجه شده‌اند
 • افرادی که مشکلات بهداشتی جنسی متعددی را تجربه می کنند.
 • خانم هایی که به دنبال بهبود لذت جنسی خود هستند.
 • بانوانی که از انجام جراحی تنگ کردن واژن هراس دارند و به دنبال یک تکنیک ساده تر هستند.

قبل از تصمیم گیری برای انجام عمل تنگ کردن وازن با لیزر بهتر است که بهترین جراح زیبایی زنان در کرمان را برای خود برگزینید و حتما با ایشان مشورت به عمل آورید. 

سن مناسب جهت درمان تنگی واژن با لیزر

در برخی موارد، تنگی واژن موجب افت کیفیت زندگی بانوان می‌شود و در نتیجه درمان آن می‌توانددر هر سنی انجام شود. به طور کلی اگر دچار گشادی واژن هستید و یا شلی واژن شما را آزرده کرده است، می‌توانید در هر سنی که قرار دارید این عمل را انجام دهید. اغلب افراد بعد از چندین سال ازدواج و بالای 30 سال به عمل تنگ کردن واژن با لیزر روی می‌آورند تا تنوعی در رابطه جنسی خود ایجاد کنند. 

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر به عنوان یک روش جراحی زیبایی مزایای  بسیاری دارد که در ادامه به چند مورد از آن ها می پردازیم:

 • اصلاح افتادگی ناحیه تناسلی: اصلی‌ترین کاربرد لیزر تنگی واژن در اصلاح ناحیه تناسلی زنان است. این فرآیند می‌تواند به تنظیم اندازه واژن و شکل ظاهری آن کمک کرده و باعث بهبود ظاهر جنسی و افزایش اعتماد به نفس شود.
 • تقویت عضلات واژن: لیزر تنگی واژن به تقویت عضلات محیطی واژن کمک می‌کند. این امر می‌تواند در بهبود روابط جنسی مناسب باشد.
 • کمک به حل برخی اختلالات : برخی از زنان ممکن است به دلیل گشادی واژن مشکلات بهداشتی مانند ناراحتی یا بی اختیاری ادرار داشته باشند. 
 • برخی از بانوان به این دلیل دچار عفونت های مکرر می شوند که بسیار خطرناک است. تنگ کردن واژن با لیزر این مشکل را حل می‌کند.

 تنگ کردن واژن با لیزر چگونه انجام میشود؟

تنگ کردن واژن با لیزر یک فرآیند جراحی زیبایی است که توسط متخصص زنان انجام می‌شود و شامل مراحل زیر است:

تنگ کردن واژن با لیزر همانند تنگ کردن واژن با نخ بوده و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شود. بعد از اینکه بی حسی انجام شد، برش در ناحیه دهانه واژن، با استفاده از لیزر انجام شده و سپس پوست های اضافی برداشته و ماهیچه ها به سمت هم کشیده و سفت می‌شوند و سپس فرآیند بخیه زدن نیز انجام خواهد شد. 

مراقبت های بعد از لیزر تنگ کردن واژن

مراقبت‌های بعد از جراحی تنگ کردن واژن با لیزر مهم است تا هرگونه عارضه پس از جراحی به حداقل برسد. در ادامه چند نکته مهم برای مراقبت‌های بعد از جراحی لیزر تنگ کردن واژن آورده شده است:

 • داشتن استراحت نسبی در روز های اولیه بعد از جراحی
 • استفاده از داروهای آنتی بیوتیک و رعایت دستورات پزشک
 • اجتناب از روابط جنسی حداقل تا 6 هفته
 • استفاده از لباس زیر مناسب و نخی در تمام طول دوره نقاهت
 • پیاده روی زیاد و ورزش در دوران نقاهت انجام ندهید.

اقدامات قبل از انجام لیزر جهت تنگ کردن واژن

رعایت این اقدامات به کسب نتیجه فوق العاده در مدت زمان دلخواه کمک می کند:

 • مشاوره با پزشک
 • انجام برخی آزمایش ها نظیر تست پاپ اسمیر
 • تغییر عادات ناسالم مانند ترک دخانیات
 •  رعایت سبک زندگی سالم
 • اگر دارای بیماری پوستی در این ناحیه یا عفونت زنان هستید، حتما ابتدا این مورد را درمان کنید. 

ماندگاری تنگی واژن با لیزر موقتی است یا دائم؟

مادامی که این اقدام تحت جراحی انجام شود، نتیجه آن دائم است. اما با این حال با عدم رعایت مراقبت ها و عوامل محیطی مانند برقراری رابطه جنسی نیز نتیجه از بین خواهد رفت. 

تعداد جلسات تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر در یک جلسه انجام می‌شود و نیازی به اینکه چندین بار این کار را تکرار کنید، وجود ندارد. به طور کلی شما می‌توانید در یک جلسه به رفع گشادی واژن خود با استفاده از تکنیک لیزر بپردازید. 

بیشتر بدانید: بهترین متخصص زنان در کرمان

هزینه تنگی واژن با لیزر 

این هزینه معمولا در مراکز مختلف متفاوت است و به فاکتورهای زیادی اعم از دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان و… بستگی دارد. همچنین برخی افراد به طور همزمان با تنگ کردن واژن با لیزر از سایر روش های زیبایی مانند پرینورافی و لابیاپلاستی و جراحی هودکتومی و … نیز استفاده می‌کنند که بر میزان هزینه ها می‌افزاید. برای کسب اطلاع از مقادیر هزینه در این زمینه باید با شماره های موجود تماس بگیرید. 

سخن آخر

تنگ کردن واژن با لیزر یک روش است که به حل بسیاری از مشکلات بانوان نظیر رفع گشادی واژن و شلی واژن و …. کمک می‌کند. این روش با مشورت  متخصص زنان انجام می شود و شامل بکارگیری تکنیک های نوین در زمینه از بین بردن افتادگی اندام تناسلی و اصلاح مشکلات ایجاد شده است.  

سوالات متداول

تنگ کردن واژن با لیزر برای همه افراد مناسب است؟

خیر زیرا برخی افراد دارای بیماری های پوستی یا عفونی در ناحیه دهانه واژن خود هستند که ابتدا باید این مورد را درمان کنند و سپس برای انجام این فرآیند اقدامات لازم را انجام دهند. 

طول دوره درمان تنگ کردن واژن با لیزر چقدر است؟

معمولا بعد از 6 هفته بهبودی نسبی حاصل می‌شود. لازم است در این زمان به توصیه های متخصص زنان خود عمل کنید و هر گونه عوارض را به وی اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط